Rozwiązania Fortinet

Misją firmy Fortinet jest dostarczanie najbardziej innowacyjnych, najwydajniejszych sieciowych platform zabezpieczeń pozwalających uprościć infrastrukturę IT w organizacjach. Fortinet jest dostawcą systemów zabezpieczeń dla operatorów, centrów danych, korporacji i biur rozproszonych.

Fortinet FortiGate NG Firewall to zbiór zróżnicowanych systemów zabezpieczeń wyposażonych w sprzętową akcelerację ASIC (Application Specific Integrated Circuit), która wspiera funkcje firewall, anti-virus, VPN i IPS. Urządzenia ForiGate są wymyślone zgodnie z koncepcją Unified Threat Management (UTM), co pozwala na realizację wielu funkcji w ramach jednego urządzenia – oprócz kontroli dostępu i szyfrowania danych znajdują i eliminują najbardziej niebezpieczne zagrożenia, takie jak wirusy, robaki, próby włamań. Umożliwiają również kontrolę treści, a także ruchu sieciowego. To jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie umożliwia budowę zaawansowanych i bardzo wydajnych systemów bezpieczeństwa. Produkty FortiGate są przygotowane w oparciu o własne technologie – FortiASIC, system operacyjny FortiOS oraz autorskie aplikacje. W Polsce producent zapewnia użytkownikom wsparcie techniczne – FortiCare, nieprzerwany dostęp do najnowszych wersji systemu – FortiGuard oraz szybki serwis AHR/SOS w ciągu 8 godzin na terenie całego kraju. Systemy FortiGate z powodzeniem chronią informacje przesyłane w sieciach komputerowych i w Internecie. Mogą być stosowane w każdej wielkości sieci: od małych (SOHO), przez średnie (MSB), aż po duże sieci korporacyjne (Enterprise) i rozległe sieci telekomunikacyjne (Telco).

FortiAP są to bezprzewodowe, zarządzane centralnie punkty dostępowe, które są uzupełnieniem dla rozwiązań ochronnych FortiGate – platform kompleksowego bezpieczeństwa sieciowego. Każdy punkt dostępowy FortiAP tuneluje cały ruch kliencki do kontrolera bezprzewodowego, działającego w ramach platformy FortiGate.  Administrator ma możliwość z poziomu jednej konsoli zarządzać bezpieczeństwem całości ruchu w sieci, także bezprzewodowej. Zyskuje korzyści w postaci lepszej transparentności sieci, skoordynowanych metod egzekwowania reguł bezpieczeństwa oraz optymalizacji środowiska sieciowego. Punkty dostępowe FortiAP korzystają z technologii 802.11n w celu zapewnienia wysokiej przepustowości sieci bezprzewodowej, umożliwiają uruchomienie kilku wirtualnych punktów dostępowych w ramach pojedynczego modułu radiowego oraz opcję monitoringu otoczenia i detekcji obcych punktów dostępowych. Pracują wspólnie z bogatymi w funkcje kontrolerami FortiGate celem dostarczenia silnej przestrzeni bezprzewodowej zapewniającej pełną ochronę ruchu. Kontrolery FortiGate centralnie zarządzają działaniem modułów radiowych, przyporządkowaniem kanałów, transmitowaną mocą oraz innymi funkcjami, co w znaczny sposób optymalizuje wdrożenie rozwiązania oraz jego obsługę. Seria urządzeń FortiAP wykorzystuje koronną na rynku technologię układów scalonych, która zapewnia osiąganie wydajności rzędu  300 Mbps per radio oraz dodatkowo dwukrotne zwiększenie zasięgu w stosunku do starszych standardów 802.11a/b/g. FortiAP, dzięki zasilaniu przez POE, pozwala wyeliminować konieczność stosowania zewnętrznego źródła zasilania.

FortiAnalyzer – zbiór urządzeń do zapisywania zdarzeń i raportowania, to rozwiązanie które bezpiecznie gromadzi i analizuje dane przekazywane z różnych urządzeń FortiGate. System dystrybuuje administratorom sieci kompletny obraz wykorzystania sieci i bezpieczeństwa informacji w całym przedsiębiorstwie, co redukuje wysiłek związany z monitorowaniem i utrzymaniem polityki wykorzystania zasobów, identyfikacją ataków, wyciągania konsekwencji wobec atakujących i przestrzeganiem przepisów prawa dotyczących prywatności i bezpieczeństwa poufnych danych. Urządzenia FortiAnalyzer pobierają i przetwarzają pełny zakres informacji dostarczanych przez systemy FortiGate odnośnie ruchu, zdarzeń, wirusów, ataków, filtrowania treści www i e-mail oraz wykonują zaawansowane funkcje zarządzania bezpieczeństwem, takie jak archiwizacja informacji o kwarantannach, korelacja zdarzeń, ocena podatności na zagrożenia, analiza ruchu, archiwizacja treści. Urządzenie wyposażono również w ponad 400 gotowych raportów, które w przejrzysty sposób przedstawiają pracę naszej sieci. Każdy administrator ma możliwość budować również własne zestawienia.

 

ZALETY SYSTEMÓW FORTINET

  • Połączenie wielu funkcji w ramach jednego urządzenia upraszcza strukturę sieci.
  • Zunifikowany system narzędzi daje możliwość sprawnego zarządzania bezpieczeństwem IT.
  • Kompletna ochrona zasobów obniża koszty ich utrzymania.
  • Bogate spektrum urządzeń umożliwia dobranie właściwego rozwiązania.
  • Nowoczesna technologia ASIC zapewnia ochronę zasobów z dużą przepływnością.
  • Autorskie technologie dają pewność obsługi i gwarancję użytych zabezpieczeń.
  • Wysoka wydajność urządzeń umożliwia obsługę największych sieci telekomunikacyjnych.
  • Obsługa ponad standardowych protokołów daje możliwość realizacji wielu dodatkowych usług.
  • Jednolity, spójny interfejs zarządzania optymalizuje administrację systemem.
  • Konkurencyjna cena obniża koszty inwestycji.