Zabezpieczenia antyspamowe

Ze względu na rosnący renesans użycia wiadomości email jako wektora ataku rozwiązanie blokujące niechciane i złośliwe wiadomości jest niezbędnym elementem architektury systemu zabezpieczeń. Rozwiązania antyspamowe powinny zarówno chronić użytkowników przed zalewem niechcianych wiadomości jak i kontrolować zawartość załączników pod względem złośliwego kodu. Oferujemy rozwiązania filtrujące ruch pocztowy, zarówno w postaci dedykowanych serwerów, oprogramowania dodatkowo instalowanego na serwerach pocztowych oraz jako SaaS (antyspam gateway w chmurze).

FortiMail Secure Messaging Platform

FortiMail integruje optymalną elastyczność konfiguracji z zaawansowanymi funkcjami antyspamowymi i antywirusowymi klasy enterprise celem ochrony kluczowych aplikacji e-mail. FortiMail poszerza funkcje kontroli treści i wykrywa najbardziej złożone zagrożenia wiążące się z  użytkowaniem poczty elektronicznej.  W celu zapewnienia bieżącej ochrony poczty, FortiMail wykorzystuje system FortiGuard, mający dostęp do zawsze aktualnej bazy wirusów o światowym zasięgu, tworzonej i wspieranej 24/7 przez Global Threat Research Team. FortiMail jest intuicyjny w obsłudze, zapewnia wysoką wydajność i możliwość archiwizacji poczty przy relatywnie niższych kosztach.

Wielopoziomowa kontrola i zabezpieczenie

Pełna funkcjonalność i wysoka wydajność FortiMail umożliwia kompleksową ochronę antywirusową i antyspamową. Rozwiązanie pozwala na kontrolę na poziomie sieci (IP), zestawiania sesji TCP, w trakcie uzganiania parametrów SMTP oraz ostatecznie skanując nagłówki i treść przesyłanej wiadomości.

Atrakcyjne licencjonowanie

FortiMail udostępnia kompleksową ochronę dla nieograniczonej liczby użytkowników lub kont pocztowych nie podnosząc przy tym kosztów obsługi. Ograniczeniom podlega ilość chronionych domen oraz wydajność sprzętu, na którym działa FortiMail.

Elastyczna architektura

Wsparcie dla kilku trybów pracy: transparentnego, bramowego i serwerowego pozwala w łatwy sposób zintegrować FortiMail z istniejącą infrastrukturą sieciową

Redundancja i HA

Zaawansowane urządzenia FortiMail wyposażone są w zdublowane moduły zasilające, umożliwiają wymianę dysków w trybie hot-swap z funkcjonalnością RAID. Urządzenia można łączyć w klastry, w celu uzyskania wysokiej dostępności infrastruktury.

Archiwizacja poczty

FortiMail posiada wbudowaną archiwizację wiadomości pocztowych, które przetwarza.Nie potrzeba do tego żadnej licencji. Archiwum można przesyłać na zewnętrzny serwer.

Raportowanie

FortiMail udostępnia szerokie możliwości logowania zdarzeń wykrycia zagrożenia i tworzenie wyczerpujących raportów.

TitanHQ

Titan HQ jest producentem rozwiązań do ochrony serwerów pocztowych oraz bram sieciowych chroniących zasoby korporacyjne przed zagrożeniami z zewnątrz. Firma jest producentem oprogramowania antyspamowego i specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań biznesowych związanych z bezpieczeństwem i ochroną poczty elektronicznej. Rozwiązania charakteryzuje wysoka skuteczność i efektywność kosztowa.

SpamTitan

SpamTitan to rozwiązanie ściśle związane z ochroną poczty elektronicznej, które pozwalają na skuteczną ochronę cennych informacji firmowych oraz umożliwiają ochronę przed spamem, wirusami, trojanami i innym złośliwym oprogramowaniem.

SpamTitan Gateway jest kompleksowym rozwiązaniem bezpieczeństwa, chroniącym firmy, pracowników oraz klientów. Wdrożenie tego rozwiązania oraz zarządzanie nim jest niezwykle proste – SpamTitan Gateway jest rozwiązaniem typu software appliance, może zostać zainstalowane na urządzeniu lub działać w środowisku wirtualnym. Zapewnia, poza wieloma innymi funkcjonalnościami, 99.97% skuteczności w wykrywaniu spamu, a także blokowanie wirusów i złośliwego oprogramowania, możliwość uwierzytelnianie, skanowanie poczty wychodzącej oraz dostęp do skutecznych struktur raportowania.

Funkcjonalności rozwiązania:

Filtrowanie spamu

Rozwiązanie gwarantuje 99.97% skuteczność wykrywania spamu dzięki wielopoziomowej analizie, na którą składają się: tworzenie i uaktualnianie czarnych list w czasie rzeczywistym (RBL), tworzenie list stron internetowych zawartych w niepożądanych wiadomościach e-mail (SURBL), tworzenie polityk umożliwiających wysyłanie wiadomości oraz analiza bayesowska.

Blokowanie wirusów oraz złośliwego oprogramowania

Rozwiązanie działa w oparciu o podwójne zabezpieczenie antywirusowe – Kaspersky Lab oraz Clam AV, które pozwalają na blokowanie wirusów oraz złośliwego oprogramowania przesyłanego w wiadomościach e-mail.

Raportowanie

SpamTitan Gateway może przesyłać użytkownikom raporty kwarantanny w ustalonym czasie i z ustaloną częstotliwością. Raporty te zawierają listę e-maili, które nie zostały przesłane do użytkownika z powodu podejrzenia, iż mogły zawierać spam lub wirusy. Użytkownik końcowy ma możliwość zdecydowania, czy tego rodzaju wiadomości powinny zostać dostarczone, dodane do list bezpiecznych wiadomości czy też usunięte.

Weryfikacja odbiorcy

SpamTitan oferuje szereg możliwości weryfikacji odbiorcy, takich jak: dynamiczna weryfikacja odbiorcy (DRV), LDAP, weryfikacja w oparciu o listy czy weryfikacja specyficznych wyrażeń. W momencie kiedy wiadomość e-mail trafia do SpamTitan Gateway, jest ona poddawana weryfikacji na podstawie adresu e-mail, co prowadzi do odrzucenia niepożądanych e-maili i spamu.

Licencjonowanie według potrzeb

SpamTitan jest licencjonowany per chroniona skrzynka pocztowa. Elastyczne formy wdrożenia umożliwiaja instalację on-premise lub korzystanie z systemy jako usługi w chmurze. W pierwszym przypadku licencje są sprzedawane na stałe, w drugim jako abonament.